ukraina_inkognita (malenkov78) wrote,
ukraina_inkognita
malenkov78

Ковалівка - Ясногородка (через Пилипівку, Кожанку, Фастів, Томашівку)


1. Ковалівка - земля мрії.Ковалівка тривалий час була звичайнісіньким радянським селом. Доки тут не оселилась родина Засух й не влаштувала тут резиденцію власної агрофірми "Світанок". З тих пір Ковалівка - земля мрії. Правда не для селян, які її населяють. Адже село не має навіть власного клубу й парубкувати хлопці йдуть до сусідніх, зовсім не омріяних сіл.

2. Церква Браницької у Пилипівці.


Однієї ночі власниці Білої Церкви, ще більше сотні населених пунктів та 100 тисяч кріпаків чоловічої статі, наснилося, що вона має, щоб спокутувати гріхи, збудувати 12 храмів. Й "гетьманша" виконала наказ. Михайлівська церква у Пилипівці (1836) одна з тих дванадцяти церков.

3. Гайдамацька "Пізанська" церква


Миколаївську церкву у селищі Кожанка збудували у 1758 році. За легендою її звів заможній мешканець Фастова, гайдамацький ватажок Швачка. Це чи не єдина пам'ятка, яку залишив по собі ватажок. Церква дуже цікава ще й тим, що після реконструкції її зруби залишились нахиленими в різні боки. Якби не фундамент, здається задній зруб вже давно завалився б.

4. Костьол і церква у Фастові


Фастівський костьол Воздвиження Чесного Хреста звели на початку ХХ століття. У місті він був далеко не першим, адже Фастів здавна був оплотом римо-католицької церкви на Придніпров'ї.


Покровська церква була збудована у 1740 році. Це типова козацька дерев'яна церква.

5. Палац монастир у Томашівці.


Палац у Томашівці на початку ХХ століття збудував місцевий магнат Хоєцький. В радянські часи він перебував у напівзруйнованому стані. Вже в період незалежності споруду викупили (чи взяли в оренду) ченці МП й влаштували тут монастир. Було зроблено розкішну реставрацію й палац став мабуть ще кращим, ніж був до революції.

6. Ясногородська страусина ферма.


Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    default userpic
    When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
    You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
  • 3 comments